KOLGRIT – mieszanka naturalnych minerałów

KOLGRIT – mieszanka naturalnych minerałów

Opakowania: worek foliowy: 2,5 kg, 25 kg
Właściwości:
Kol-grit / Pol-grit / Red-grit – to mieszanka naturalnych minerałów przeznaczona dla gołębi. Składa się z muszli ostryg, białego i/lub czerwonego kamienia, kwarcu, poprzez to zawiera pełno wartościowe związki wapnia, fosforu, magnezu i mikropierwiastków. Żwirek oraz minerały w nich zawarte przyczyniają się do całkowitego wykorzystania podawanej karmy, a co za tym idzie przyswajania przez organizm gołębia wszystkich składników odżywczych.
Kolgrit poprzez dostarczanie niezbędnych składników mineralnych oraz gastrolitów w naturalny sposób zabezpiecza gołębie przed zatruciami polowymi (nawozy, środki ochrony roślin) spowodowanych żerowaniem w polach.
Minerały będące składnikami Kol-grit / Pol-grit / Red-grit budują szkielet gołębi, zapobiegają krzywicy, usprawniają trawienie, wpływają na wzrost i rozwój młodych gołębi.
Kolgrit to grit do dziobania, naturalnego pochodzenia, zawierający wapienie, dolomity, muszle ostryg oraz anyż. Kolgrit będąc granulatem wykorzystywany jest w żołądku mięśniowym ptaków do rozdrabniania i ścierania ziarna. Umożliwia dzięki temu trawienie i wykorzystanie ziarna oraz mieszanek paszowych. Kolgrit będąc materiałem naturalnego pochodzenia zawiera różne minerały a ulegając także ścieraniu i strawieniu dostarcza jednocześnie potrzebne do życia makro i mikroelementy. Minerały takie jak: wapń, fosfor, magnez, żelazo wzmacniają układ kostny oraz skorupki jaj, zapobiegają krzywicy, wpływają na rozwój młodych gołębi, przyspieszają odbudowę czerwonych ciałek krwi. Kolgrit dostarczając niezbędne minerały utrzymuje gołębie z dala od pól uprawnych. Chroni przez to gołębie przed zatruciami środkami ochrony roślin i nawozami.
Przeznaczenie:
Mieszanka paszowa mineralna. Preparat przeznaczony jest dla gołębi pocztowych oraz rasowych.
Wskazania do stosowania:
– całoroczne stosowanie w gołębnikach i wolierach
– uzupełnienie niedoborów mineralnych
– krzywica
– miękkie skorupki jaj
Stosowanie:
Kolgrit podawać w żernikach lub z karmą.
Gołębie spożywają Kolgrit w zależności od aktualnych potrzeb fizjologicznych.
Do stosowania w ciągu całego roku.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i przewiewnym miejscu.